Wyborcza machina powoli się rozkręca

Choć trwają sejmowe wakacje, to dla parlamentarzystów bardzo gorący okres. Wielu z nich ubiegać się bowiem będzie o reelekcję. Część ugrupowań ma już swoich kandydatów, inne dokonują ostatnich korekt na listach.

Zaskoczeniem może być na przykład jedynka na liście PO. Sieradzką listę (okręg nr 11, w skład którego wchodzą m.in. powiaty kutnowski i łęczycki) otworzy Cezary Tomczyk, obecny rzecznik rządu a nie Andrzej Biernat. Platforma nie podaje póki co szczegółowych list. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, z Kutna do sejmu mają startować Jacek Sikora (z miejsca nr 4), Paweł Urbaniak (15) oraz Bogusława Kołodziejczak. O mandat senatora z naszego okręgu (nr 25) ma ubiegać się Danuta Zakrzewska.

Sytuacja jest bardziej klarowna w Prawie i Sprawiedliwości. Jak już informowaliśmy, z miasta róż o mandat posła starać się będą: Tadeusz Woźniak, Konrad Kłopotowski, Marek Drabik oraz Jolanta Śmiałek. Jedynką na sieradzkiej liście PiS-u ma być Grzegorz Schreiber. O mandat senatora ubiegać się będzie Przemysław Błaszczyk.

Kandydatów ma już PSL. W okręgu sieradzkim listę otworzy Paweł Bejda. Powiat kutnowski reprezentować będą Andrzej Górczyński (miejsce nr 5) oraz Justyna Jasińska (12). Do senatu wystartuje z kolei Tadeusz Gajda.

Na lewicy wszystko ma się rozstrzygnąć w ciągu tygodnia.

- Na razie mamy zatwierdzone "jedynki". Listę okręgu nr 11 otworzy Cezary Olejniczak. Kandydatów do senatu jeszcze nie mamy - informuje Tomasz Jura, rzecznik prasowy Rady Wojewódzkiej SLD w Łodzi.

Swoje listy szykują także zwolennicy ugrupowań Nowoczesna.pl, Korwin oraz Kukiz`15. Na razie jednak nie zdradzają nazwisk.

- Dopiero co odbyło się głosowanie w zespole wojewódzkim nad propozycjami. Wybierzemy kandydatów merytorycznych, postępujących etycznie, którzy będą aktywnie działać w parlamencie i na pewno sprostają zadaniom - mówi Aleksander Ziemańczyk, koordynator Kukiz`15 w województwie łódzkim.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


11 komentarzy

Temat ID: 45893

Widziałem ostatnio Wożniaka... Zastanawiam się ile utył od pierwszej kadencji? Myślę, że ze 60 kg. A był taki mikry. Dla jego dobra, dobrze by było aby się kolejny raz nie dostał, bo boję się, że pęknie!!!


Temat ID: 45893

[quote=~NN]KANDYDATURA PANA SIKORY TO PORAŻKA PO.[/quote] [quote=~NN]KANDYDATURA PANA SIKORY TO PORAŻKA PO.[/quote] Jaka porazka, duzo dla Kutna zrobil, ale zawsze jest zle jak ktos dba o miasto, i jak wogole sie nie interesuje, typowe zachowanie mieszkancow. Wniosek ? semej/emu/ startuj i pokaz na co cie stac.


Temat ID: 45893

~kutnowiak stary ODSTAW MOCARZA :)


Temat ID: 45893

Boże chroń Polskę przed takimi parlamentarzystami .


Temat ID: 45893

A Sikora podwójny żart. Raz miał u mnie zaufanie. Tez mu dziękuję.


Temat ID: 45893

Drabik, Kłopotowski, Woźniak-kandydaci na posłów. Mam nadzieję, że to żart KCI.Ci ludzie nie powinni zajmować się polityką, im chodzi tylko o pełne koryto.Zero wstydu panowie......


Temat ID: 45893

Jestem hodowcą świń, jak idę je karmić i zobaczą wiadro z jedzeniem to zapier......ją biegiem, mało co się nie stratują. Poszukuję analogii.


Temat ID: 45893

[quote=~??????Podaj imię albo nick]Kochana redakcjo a Walczewski od kogo startuje ?[/quote] Jak ćwierkają wróbelki Walczewski ma podobnież startować do Senatu Czyli Błaszczyk będzie miał problem Wejdzie kobitka z Łowicza z PO A posla Kutno nie będzie miało ponieważ glosy zie porozbijają


Temat ID: 45893
  • by ~NN
  • 1285 dni temu

KANDYDATURA PANA SIKORY TO PORAŻKA PO.


Temat ID: 45893

Panie Sikora,lubię i szanuję pana.Dlaczego pan swoim nazwiskiem pchasz do koryta tych oszustów i złodzieji?Otrzyma pan kilka tys.głosów,które i tak pójdą na partię.Dzięki takim jak pan,wierzę uczciwym ludziom,przy żłobie pozostaną ci ,których miejsce jest w więzieniu,ale uchroni ich immunitet.


Temat ID: 45893

Kochana redakcjo a Walczewski od kogo startuje ?


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*