Firma Weidenhammer otrzymała zezwolenie na działalność w strefie

Firma Weidenhammer otrzymała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycje oznaczają nowe miejsca pracy w Kutnie.

Weidenhammer Polska Sp. z o.o. w Podstrefie Kutno ŁSSE wybuduje zakład produkujący opakowania - tuby z tektury wielowarstwowej do pakowania przekąsek i innych produktów żywnościowych. Spółka poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 25 mln zł do końca 2015 roku oraz zatrudni przynajmniej 31 nowych pracowników (do końca 2015 r.).

- W tym roku wydaliśmy 16 zezwoleń - mówi Tomasz Sadzyński, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Łącznie od początku roku inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne za ponad 405 mln zł, a dzięki nim powstanie 891 nowych miejsc pracy, ale aż 4025 etatów zostanie utrzymanych.

- Łódzka strefa prężnie działa już ponad 16 lat. W tym czasie przedsiębiorcy zrealizowali inwestycje w oparciu o 234 zezwolenia, za ponad 10 mld zł. Dzięki temu udało się utworzyć blisko 27 tys. miejsc pracy - mówi Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki. – Cieszymy się z nowych, przedsięwzięć w Kutnie, które przyczynią się do wzrostu zatrudnienia w regionie – dodaje.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


3 komentarze

Temat ID: 40242

przemysł agd ,rtv itp..


Temat ID: 40242
  • by ~NIK
  • 1884 dni temu

raczej przemysł elektroniczny na przykład wytwórnie GRAFENU !!!!


Temat ID: 40242

w kutnie potrzeba kogoś z branzy motoryzacyjnej miasto powinno sie postarac bo to rozrusza odlewnie i to stworzy duzo pracy w kutnie


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*